Usprawnianie

Usprawnianie Fizjoterapia Gdańsk

Fizjoterapia

Fizjoterapia ma na celu przywrócić sprawność na poziomie:

* struktury (czyli uszkodzonych kości, mięśni, więzadeł, powięzi, nerwów, naczyń krążków międzykręgowych itp.) 

* funkcji (siły, wytrzymałości, koordynacji nerwowo-mięśniowej, zakresu ruchu, parametrów krążeniowo – oddechowych itp.)

* aktywności (czyli wykonywania skoordynowanych ruchów w różnych płaszczyznach, pozycjach) 

* uczestnictwa (czyli prawidłowy chód, powrót do pracy, sportu, aktywny sposób spędzania wolnego czasu czy zmiana złych nawyków ruchowych). 

Sposobów i metod rehabilitacji jest wiele dlatego swoje doświadczenie w pracy uzupełniamy dokształcaniem się na specjalistycznych kursach czy posiłkując się fachowa literaturą.

* PNF- Proprioceptive Neuromuscular Facilitation

* Mechaniczne diagnozowanie i terapia kregosłupa Mc Kenzie

* Metoda terapii manualnej Maitlanda

* Metoda osteopatii funkcjonalnej i chiropraktyki Ackermana

* Funkcjonalna fizjoterapia dorosłych po ogniskowym uszkodzeniu mózgu wg dra Krawczyka

* Technika energizacji mięsni wg Chaitowa

* KTO –  Koncepcja Terapii Obrzękowej

* Performance Stability

* Medi-Taping

* Anatomy Trains – manipulacja powięzi

* Badanie i fizjoterapia w uszkodzeniu stawu kolanowego

* Badanie i fizjoterapia w uszkodzeniu stawu barkowego

* Podstawy Terapii Manualnej

* Terapia punktów spustowych

* Masaże rehabilitacyjne: poprzeczny, głeboki, segmentarny, limfatyczny, klasyczny.

 

 

Usprawnianie Fizjoterapia Gdańsk

Dla kogo fizjoterapia:

Pacjentów bólowych

bóle kręgosłupa, głowy czy stawów obwodowych

W schorzeniach:

migrena

zespól cieśni nadgarstka

entezopatie jak np. łokieć tenisisty czy golfisty

rwa barkowa

rwa kulszowa

dyskopatia

ostroga piętowa

zzsk

choroby zwyrodnieniowe stawów kolanowych, barkowych, biodrowych i in.

wewnętrzne uszkodzenia stawu kolanowego (więzadła, ląkotki, rzepka)

uszkodzenie stawu skroniowo-żuchwowego

 

Pacjentów neurologicznych

uszkodzenia rdzenia kręgowego, mózgu 

W schorzeniach:

udar mózgu

choroba Parkinsona

stwardnienie rozsiane

miastenia

Pacjentów ortopedycznych

operacje, urazy , rekonstukcje więzadeł, wady postawy

W schorzeniach:

złamanie kości kończyn, kręgosłupa i klatki piersiowej

zwichnięcia i skręcenia stawów

amputacje kończyn

rekonstrukcje więzadeł stawu kolanowego i barkowego

skoliozy

stopy płasko-koślawe , szpotawe

 

 

 

Pacjentów z obrzękami

obrzęki kończyn górnych i dolnych

.W schorzeniach:

urazy kończyn

operacje kardiologiczne i ortopedyczne

niewydolność krążenia i limfatycznej

masektomia

niektóre choroby metaboliczne np. cukrzyca

cellulit

nadwaga

zabiegi stomatologiczne

 

Pacjentów wymagających rehabilitacji domowej

osoby starsze, wczesna rehabilitacja poszpitalna

W schorzeniach:

ogniskowe uszkodzenie mózgu- stanami po zatorach mózgowych, udarach krwotocznych mózgu, urazach (do 12 mcy od urazu)

ciężkimi uszkodzeniami centralnego i obwodowego układu nerwowego

uszkodzeniem rdzenia kręgowego – przez okres 12 miesięcy 

chorobami przewlekle postępującymi, w szczególności: miopatiami, chorobą Parkinsona, zapaleniem wielomięśniowym, rdzeniowym zanikiem mięśni, guzami mózgu, procesami demielinizacyjnymi, kolagenozami, przewlekłymi zespołami pozapiramidowymi, reumatoidalnym zapaleniem stawów

chorobami zwyrodnieniowymi stawów biodrowych lub kolanowych, po zabiegach endoprotezoplastyki stawu – (przez okres 6 miesięcy)

urazami kończyn dolnych – (przez okres 6 miesięcy)

osobom w stanie wegetatywnym lub apalicznym.

 

Osób podejmujących działania profilaktyczne

zapobieganie kontuzjom i bólom kręgoslupa oraz edukacja i wyrabianie prawidłowych nawyków ruchowych

Dla kogo;

osoby pracujące za biurkiem

osoby wykonujące prace fizyczne

zawodowi kierowcy

sportowcy

osoby, które chcą rozpocząć przygodę ze sportem

przed sezonem narciarskim, kolarskim

osoby po incydentach bólowych 

 

Osób wymagających wsparcia z zakresu fizjoestetyki

masaże twarzy, masaże bańką chińską, masaże limfatyczne

Dla kogo:

nadwaga

cellulit

worki pod oczami

po zabiegach medycyny estetycznej

wiotkość skóry

 

Usprawnianie Fizjoterapia Gdańsk

Masaże:

Masaż klasyczny

Zespół rękoczynów, wykonywanych rękami masażysty, stosowanych w ściśle określonej kolejności, które wywierają wpływ na organizm człowieka, powodując wystąpienie spodziewanych reakcji w tkankach i narządach. Masaż klasyczny przyspiesza przemianę materii, powoduje szybsze usuwanie produktów przemiany materii z mięśni, zwiększa dopływ substancji odżywczych do mięśni, powoduje wzrost przepływu krwi w obwodowych częściach ciała.

Masaż leczniczy kręgosłupa

Masaż likwidujący napięcia powstałe wzdłuż kręgosłupa, przynoszący ulgę i pozwalający się zrelaksować. Poprawa trofiki tkanek otaczających kręgosłup pozwalana lepsze jego funkcjonowanie w ciągu dnia i utrzymanie go w prawidłowej pozycji.

Masaż limfatyczny

Masaż mający na celu usprawnienie krążenia limfy a tym samym zapobiega powstawaniu chorób spowodowanych jej zastojem, służy również likwidacji cellulitu, obrzęków zastoinowych, wysięków limfatycznych, skraca czas resorpcji siniaków i krwiaków. Działa również oczyszczająco na cały organizm, usuwa zbędne produkty przemiany materii.

Masaż segmentarny

Zespół technik, wykonywanych rękami masażysty, które stosuje się w celu świadomego oddziaływania odruchowego na wszystkie tkanki i ich zmiany chorobowe. Głównym założeniem masażu segmentalnego jest opracowanie każdej zmiany chorobowej z zastosowaniem odpowiednio dobranych technik i kolejności usuwania zmian odruchowych w tkankach.

Masaż izometryczny

Masaż wykonywany na izometrycznie napiętych mięśniach z zastosowaniem silnie działających technik w ściśle określonych czasowo i sekwencyjnie powtarzanych seriach. Stosowany na konkretne mięśnie lub grupy mięśniowe.

Masaż relaksacyjny z aromaterapią

Masaż relaksujący całe ciało dodatkowo z wykorzystaniem kojącego, uspokajającego, czy odprężającego działania aromatoterapii.

Masaż Lomi Lomi – Nui

Odprężająco- energetyzujący masaż całego ciała. Pod wpływem tego masażu zwiększa się ruchomość i elastyczność stawów, wzrasta poziom endorfin oraz uwalniają się napięcia powstałe w czasie stresu co w naturalny i łagodny sposób wpływa na psychikę pacjenta.

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż relaksujący, oddziaływujący na całe ciało i psychikę człowieka. Do masażu wykorzystuje się podgrzane kamienie z czarnego bazaltu, które dzięki odpowiedniemu ułożeniu przekazują swoje ciepło wewnątrz ciała.

Masaż stóp

Relaksujący masaż z dużą ilością oliwki dający efekt odprężenia i odtoksycznienia całego organizmu.

Masaż wspomagający odchudzanie i zmniejszający cellulit (bańką chińską + izometryczny)

Silny masaż, mający na celu rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej, polepszenie ukrwienia skóry i mięśni, dzięki czemu poprawia się przemiana materii i zwiększa się usuwanie toksyn z organizmu. Masaż może być niekiedy nieprzyjemny dla osoby masowanej ze względu na uczucie występującego bólu przy stosowaniu technik z dużą siłą. Do tego rodzaju masażu używa się kremów zawierających substancje stymulujące metabolizm komórek, likwidujące tkankę tłuszczową oraz ułatwiające usuwanie toksyn i nadmiaru wody. W czasie serii zabiegów odchudzających wskazane jest wykonywanie ćwiczeń oraz przestrzeganie odpowiedniej diety. Masaż wykonywany może być ręcznie lub przy użyciu gumowej bańki chińskiej.

Usprawnianie Fizjoterapia Gdańsk

Ćwiczenia:

Jeśli nie chce Ci się ćwiczyć samemu, nie lubisz dużych fitnessów a nie masz pieniędzy na indywidualną rehabilitację czy trenera personalnego ćwiczenia w formie grupowych treningów rehabilitacyjnych oferowane przez nas są dla CIEBIE!

Treningi zostały stworzone na podstawie wieloletnich doświadczeń i prowadzone są przez fizjoterapeutów w niewielkich grupach, co umożliwia indywidualne podejście do każdego z ćwiczących oraz daje możliwość kontroli nad prawidłowym wykonaniem treningu. Dzięki temu ćwiczenia są bardziej efektywne i skuteczne.

To specjalny program treningowy przywracający równowagę napięć mięśniowych oraz niwelujący bóle kręgosłupa. Opracowany trening oparty jest na ćwiczeniach wzmacniających, równoważnych, rozluźniających i rozciągających, które połączone z nauką techniki oddychania wpływają na zwiększenie świadomości własnego ciała. Pracujemy nad wzmocnieniem mięśni głębokich brzucha, tułowia i miednicy, co prowadzi do wyrobienia nawyku utrzymania prawidłowej postawy. W trakcie zajęć wykorzystujemy metodę pracy na BACKSTRECZERZE, który w bezpieczny sposób rozciąga mięśnie i więzadła przykręgosłupowe, zwiększa przestrzenie międzykręgowe co w konsekwencji minimalizuje ucisk na nerwy. Dodatkowo odpowiednio ustawione gumowe poduszki masują mięśnie pleców przywracając ich naturalne napięcie, podobnie jak to się dzieje w trakcie tradycyjnego japońskiego masażu Shiatsu. W treningach wykorzystujemy również STABILIZER BIOFEEDBACK dla większej efektywności i autokontroli pracy własnych mięśni. Urządzenie działa w oparciu o zmiany ciśnienia w mankiecie napełnionym powietrzem, co pozwala na kontrolowane i precyzyjne wykonywanie ćwiczeń mięśni odpowiedzialnych za stabilizację kręgosłupa. Zajęcia zakończone są relaksacją, która redukuje napięcia mięśniowe i psychiczne. Podczas zajęć płynie spokojna i relaksująca muzyka wprowadzająca w stan odprężenia.

Plan treningu dobrany jest przez fizjoterapeutę indywidualnie dla danej osoby, dzięki czemu łatwiej możemy osiągnąć wyznaczone cele. W trakcie treningu, fizjoterapeuta dba o Twoje bezpieczeństwo, między innymi poprzez kontrolę nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń. Zajęcia łączą w sobie zarówno trening fizyczny jak i mentalny poprzez odpowiednią motywacje i stałe podnoszenie poprzeczki. Zalecany szczególnie po urazach, operacjach, po ustąpieniu ostrych stanów aby wzmocnić mieśnie i odzyskac pełną kontrolę motoryczną.

usprawnianie Ćwiczenia Gdańsk

PODOLOG

Podologia to dziedzina kosmetologii ściśle związana z medycyną, zajmuje się badaniem wad, zniekształceń i zaburzeń funkcjonalnych dotyczących stóp.

Podolog przeciwdziała powstawaniu zmian chorobowych w obrębie stóp, jak również planuje i przeprowadza odpowiednie postępowanie w przypadku istniejących już dolegliwości. Tym co wyróżnia podologa spośród innych specjalistów zajmujących się stopami to ścisła współpraca z lekarzami różnych specjalności.

Na czym polega praca podologa ?

usprawnianie podolog Gdańsk
Usprawnianie Fizjoterapia Gdańsk

Jesteś zainteresowany wizytą u nas?

Przejdź do rejestracji!