Usprawnianie

Usprawnianie Fizjoterapia Gdańsk

Fizjoterapia

Fizjoterapia ma na celu przywrócić sprawność na poziomie:

* struktury (czyli uszkodzonych kości, mięśni, więzadeł, powięzi, nerwów, naczyń krążków międzykręgowych itp.) 

* funkcji (siły, wytrzymałości, koordynacji nerwowo-mięśniowej, zakresu ruchu, parametrów krążeniowo – oddechowych itp.)

* aktywności (czyli wykonywania skoordynowanych ruchów w różnych płaszczyznach, pozycjach) 

* uczestnictwa (czyli prawidłowy chód, powrót do pracy, sportu, aktywny sposób spędzania wolnego czasu czy zmiana złych nawyków ruchowych). 

Sposobów i metod rehabilitacji jest wiele dlatego swoje doświadczenie w pracy uzupełniamy dokształcaniem się na specjalistycznych kursach czy posiłkując się fachowa literaturą.

* PNF- Proprioceptive Neuromuscular Facilitation

* Mechaniczne diagnozowanie i terapia kregosłupa Mc Kenzie

* Metoda terapii manualnej Maitlanda

* Metoda osteopatii funkcjonalnej i chiropraktyki Ackermana

* Funkcjonalna fizjoterapia dorosłych po ogniskowym uszkodzeniu mózgu wg dra Krawczyka

* Technika energizacji mięsni wg Chaitowa

* KTO –  Koncepcja Terapii Obrzękowej

* Performance Stability

* Medi-Taping

* Anatomy Trains – manipulacja powięzi

* Badanie i fizjoterapia w uszkodzeniu stawu kolanowego

* Badanie i fizjoterapia w uszkodzeniu stawu barkowego

* Podstawy Terapii Manualnej

* Terapia punktów spustowych

* Masaże rehabilitacyjne: poprzeczny, głeboki, segmentarny, limfatyczny, klasyczny.

 

 

Usprawnianie Fizjoterapia Gdańsk

Dla kogo fizjoterapia:

Pacjentów bólowych

bóle kręgosłupa, głowy czy stawów obwodowych

W schorzeniach:

migrena

zespól cieśni nadgarstka

entezopatie jak np. łokieć tenisisty czy golfisty

rwa barkowa

rwa kulszowa

dyskopatia

ostroga piętowa

zzsk

choroby zwyrodnieniowe stawów kolanowych, barkowych, biodrowych i in.

wewnętrzne uszkodzenia stawu kolanowego (więzadła, ląkotki, rzepka)

uszkodzenie stawu skroniowo-żuchwowego

 

Pacjentów neurologicznych

uszkodzenia rdzenia kręgowego, mózgu 

W schorzeniach:

udar mózgu

choroba Parkinsona

stwardnienie rozsiane

miastenia

Pacjentów ortopedycznych

operacje, urazy , rekonstukcje więzadeł, wady postawy

W schorzeniach:

złamanie kości kończyn, kręgosłupa i klatki piersiowej

zwichnięcia i skręcenia stawów

amputacje kończyn

rekonstrukcje więzadeł stawu kolanowego i barkowego

skoliozy

stopy płasko-koślawe , szpotawe

 

 

 

Pacjenci z obrzękami

obrzęki kończyn górnych i dolnych

.W schorzeniach:

urazy kończyn

operacje kardiologiczne i ortopedyczne

niewydolność krążenia i limfatycznej

masektomia

niektóre choroby metaboliczne np. cukrzyca

cellulit

nadwaga

zabiegi stomatologiczne

 

Pacjenci wymagający rehabilitacji domowej

osoby starsze, wczesna rehabilitacja poszpitalna

W schorzeniach:

ogniskowe uszkodzenie mózgu- stanami po zatorach mózgowych, udarach krwotocznych mózgu, urazach (do 12 mcy od urazu)

ciężkimi uszkodzeniami centralnego i obwodowego układu nerwowego

uszkodzeniem rdzenia kręgowego – przez okres 12 miesięcy 

chorobami przewlekle postępującymi, w szczególności: miopatiami, chorobą Parkinsona, zapaleniem wielomięśniowym, rdzeniowym zanikiem mięśni, guzami mózgu, procesami demielinizacyjnymi, kolagenozami, przewlekłymi zespołami pozapiramidowymi, reumatoidalnym zapaleniem stawów

chorobami zwyrodnieniowymi stawów biodrowych lub kolanowych, po zabiegach endoprotezoplastyki stawu – (przez okres 6 miesięcy)

urazami kończyn dolnych – (przez okres 6 miesięcy)

osobom w stanie wegetatywnym lub apalicznym.

 

Profilaktyka

zapobieganie kontuzjom i bólom kręgoslupa oraz edukacja i wyrabianie prawidłowych nawyków ruchowych

Dla kogo;

osoby pracujące za biurkiem

osoby wykonujące prace fizyczne

zawodowi kierowcy

sportowcy

osoby, które chcą rozpocząć przygodę ze sportem

przed sezonem narciarskim, kolarskim

osoby po incydentach bólowych 

 

Odnowa biologiczna

masaże twarzy, masaże bańką chińską, masaże limfatyczne

Dla kogo:

nadwaga

cellulit

worki pod oczami

po zabiegach medycyny estetycznej

wiotkość skóry

zmarszczki

Usprawnianie Fizjoterapia Gdańsk

Masaże:

Masaż klasyczny

Zespół rękoczynów, wykonywanych rękami masażysty, stosowanych w ściśle określonej kolejności, które wywierają wpływ na organizm człowieka, powodując wystąpienie spodziewanych reakcji w tkankach i narządach. Masaż klasyczny przyspiesza przemianę materii, powoduje szybsze usuwanie produktów przemiany materii z mięśni, zwiększa dopływ substancji odżywczych do mięśni, powoduje wzrost przepływu krwi w obwodowych częściach ciała.

Masaż leczniczy kręgosłupa

Masaż likwidujący napięcia powstałe wzdłuż kręgosłupa, przynoszący ulgę i pozwalający się zrelaksować. Poprawa trofiki tkanek otaczających kręgosłup pozwalana lepsze jego funkcjonowanie w ciągu dnia i utrzymanie go w prawidłowej pozycji.

Masaż limfatyczny

Masaż mający na celu usprawnienie krążenia limfy a tym samym zapobiega powstawaniu chorób spowodowanych jej zastojem, służy również likwidacji cellulitu, obrzęków zastoinowych, wysięków limfatycznych, skraca czas resorpcji siniaków i krwiaków. Działa również oczyszczająco na cały organizm, usuwa zbędne produkty przemiany materii.

Masaż segmentarny

Zespół technik, wykonywanych rękami masażysty, które stosuje się w celu świadomego oddziaływania odruchowego na wszystkie tkanki i ich zmiany chorobowe. Głównym założeniem masażu segmentalnego jest opracowanie każdej zmiany chorobowej z zastosowaniem odpowiednio dobranych technik i kolejności usuwania zmian odruchowych w tkankach.

Masaż izometryczny

Masaż wykonywany na izometrycznie napiętych mięśniach z zastosowaniem silnie działających technik w ściśle określonych czasowo i sekwencyjnie powtarzanych seriach. Stosowany na konkretne mięśnie lub grupy mięśniowe.

Masaż relaksacyjny z aromaterapią

Masaż relaksujący całe ciało dodatkowo z wykorzystaniem kojącego, uspokajającego, czy odprężającego działania aromatoterapii.

Masaż Lomi Lomi – Nui

Odprężająco- energetyzujący masaż całego ciała. Pod wpływem tego masażu zwiększa się ruchomość i elastyczność stawów, wzrasta poziom endorfin oraz uwalniają się napięcia powstałe w czasie stresu co w naturalny i łagodny sposób wpływa na psychikę pacjenta.

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż relaksujący, oddziaływujący na całe ciało i psychikę człowieka. Do masażu wykorzystuje się podgrzane kamienie z czarnego bazaltu, które dzięki odpowiedniemu ułożeniu przekazują swoje ciepło wewnątrz ciała.

Masaż stóp

Relaksujący masaż z dużą ilością oliwki dający efekt odprężenia i odtoksycznienia całego organizmu.

Masaż wspomagający odchudzanie i zmniejszający cellulit (bańką chińską + izometryczny)

Silny masaż, mający na celu rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej, polepszenie ukrwienia skóry i mięśni, dzięki czemu poprawia się przemiana materii i zwiększa się usuwanie toksyn z organizmu. Masaż może być niekiedy nieprzyjemny dla osoby masowanej ze względu na uczucie występującego bólu przy stosowaniu technik z dużą siłą. Do tego rodzaju masażu używa się kremów zawierających substancje stymulujące metabolizm komórek, likwidujące tkankę tłuszczową oraz ułatwiające usuwanie toksyn i nadmiaru wody. W czasie serii zabiegów odchudzających wskazane jest wykonywanie ćwiczeń oraz przestrzeganie odpowiedniej diety. Masaż wykonywany może być ręcznie lub przy użyciu gumowej bańki chińskiej.

Usprawnianie Fizjoterapia Gdańsk

Ćwiczenia:

Jeśli nie chce Ci się ćwiczyć samemu, nie lubisz dużych fitnessów a nie masz pieniędzy na indywidualną rehabilitację czy trenera personalnego ćwiczenia w formie grupowych treningów rehabilitacyjnych oferowane przez nas są dla CIEBIE!

Treningi zostały stworzone na podstawie wieloletnich doświadczeń i prowadzone są przez fizjoterapeutów w niewielkich grupach, co umożliwia indywidualne podejście do każdego z ćwiczących oraz daje możliwość kontroli nad prawidłowym wykonaniem treningu. Dzięki temu ćwiczenia są bardziej efektywne i skuteczne.

To specjalny program treningowy przywracający równowagę napięć mięśniowych oraz niwelujący bóle kręgosłupa. Opracowany trening oparty jest na ćwiczeniach wzmacniających, równoważnych, rozluźniających i rozciągających, które połączone z nauką techniki oddychania wpływają na zwiększenie świadomości własnego ciała. Pracujemy nad wzmocnieniem mięśni głębokich brzucha, tułowia i miednicy, co prowadzi do wyrobienia nawyku utrzymania prawidłowej postawy. W trakcie zajęć wykorzystujemy metodę pracy na BACKSTRECZERZE, który w bezpieczny sposób rozciąga mięśnie i więzadła przykręgosłupowe, zwiększa przestrzenie międzykręgowe co w konsekwencji minimalizuje ucisk na nerwy. Dodatkowo odpowiednio ustawione gumowe poduszki masują mięśnie pleców przywracając ich naturalne napięcie, podobnie jak to się dzieje w trakcie tradycyjnego japońskiego masażu Shiatsu. W treningach wykorzystujemy również STABILIZER BIOFEEDBACK dla większej efektywności i autokontroli pracy własnych mięśni. Urządzenie działa w oparciu o zmiany ciśnienia w mankiecie napełnionym powietrzem, co pozwala na kontrolowane i precyzyjne wykonywanie ćwiczeń mięśni odpowiedzialnych za stabilizację kręgosłupa. Zajęcia zakończone są relaksacją, która redukuje napięcia mięśniowe i psychiczne. Podczas zajęć płynie spokojna i relaksująca muzyka wprowadzająca w stan odprężenia.

Plan treningu dobrany jest przez fizjoterapeutę indywidualnie dla danej osoby, dzięki czemu łatwiej możemy osiągnąć wyznaczone cele. W trakcie treningu, fizjoterapeuta dba o Twoje bezpieczeństwo, między innymi poprzez kontrolę nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń. Zajęcia łączą w sobie zarówno trening fizyczny jak i mentalny poprzez odpowiednią motywacje i stałe podnoszenie poprzeczki. Zalecany szczególnie po urazach, operacjach, po ustąpieniu ostrych stanów aby wzmocnić mieśnie i odzyskac pełną kontrolę motoryczną.

usprawnianie Ćwiczenia Gdańsk

PODOLOG

Podologia to dziedzina kosmetologii ściśle związana z medycyną, zajmuje się badaniem wad, zniekształceń i zaburzeń funkcjonalnych dotyczących stóp.

Podolog przeciwdziała powstawaniu zmian chorobowych w obrębie stóp, jak również planuje i przeprowadza odpowiednie postępowanie w przypadku istniejących już dolegliwości. Tym co wyróżnia podologa spośród innych specjalistów zajmujących się stopami to ścisła współpraca z lekarzami różnych specjalności.

Na czym polega praca podologa ?

usprawnianie podolog Gdańsk
Usprawnianie Fizjoterapia Gdańsk

Jesteś zainteresowany wizytą u nas?

Przejdź do rejestracji!