Masaż

Masaż wpływa nie tylko na likwidację napięć mięśniowych, ale ma doskonały wpływ na cały nasz organizm a tylko dobra kondycja psychofizyczna gwarantuje zdrowie, świetne samopoczucie i promienny wygląd. W zależności od potrzeb polecamy:

Masaż klasyczny

Zespół rękoczynów, wykonywanych rękami masażysty, stosowanych w ściśle określonej kolejności, które wywierają wpływ na organizm człowieka, powodując wystąpienie spodziewanych reakcji w tkankach i narządach. Masaż klasyczny przyspiesza przemianę materii, powoduje szybsze usuwanie produktów przemiany materii z mięśni, zwiększa dopływ substancji odżywczych do mięśni, powoduje wzrost przepływu krwi w obwodowych częściach ciała.

Masaż leczniczy kręgosłupa

Masaż likwidujący napięcia powstałe wzdłuż kręgosłupa, przynoszący ulgę i pozwalający się zrelaksować. Poprawa trofiki tkanek otaczających kręgosłup pozwalana lepsze jego funkcjonowanie w ciągu dnia i utrzymanie go w prawidłowej pozycji.

Masaż limfatyczny

Masaż mający na celu usprawnienie krążenia limfy a tym samym zapobiega powstawaniu chorób spowodowanych jej zastojem, służy również likwidacji cellulitu, obrzęków zastoinowych, wysięków limfatycznych, skraca czas resorpcji siniaków i krwiaków. Działa również oczyszczająco na cały organizm, usuwa zbędne produkty przemiany materii.

Masaż segmentarny

Zespół technik, wykonywanych rękami masażysty, które stosuje się w celu świadomego oddziaływania odruchowego na wszystkie tkanki i ich zmiany chorobowe. Głównym założeniem masażu segmentalnego jest opracowanie każdej zmiany chorobowej z zastosowaniem odpowiednio dobranych technik i kolejności usuwania zmian odruchowych w tkankach.

Masaż izometryczny

Masaż wykonywany na izometrycznie napiętych mięśniach z zastosowaniem silnie działających technik w ściśle określonych czasowo i sekwencyjnie powtarzanych seriach. Stosowany na konkretne mięśnie lub grupy mięśniowe.

Masaż kontralateralny

Masaż zdrowej kończyny działający stymulująco i leczniczo na kończynę kontuzjowaną (złamania, zwichnięcia, stłuczenia, poparzenia itp.). Może być stosowany już w trakcie leczenia lub unieruchomienia kończyny kontuzjowanej.

Masaż Kobiet w ciąży

Specjalnie dobrany zestaw technik, obszarów ciała i pozycji dostosowanych właśnie dla kobiet w ciąży. Można go stosować po 3-8 miesiąca zdrowo przebiegającej ciąży w celu likwidacji napięć, poprawy krążenia i lepszego samopoczucia kobiety.

Masaż relaksacyjny z aromaterapią

Masaż relaksujący całe ciało dodatkowo z wykorzystaniem kojącego, uspokajającego, czy odprężającego działania aromatoterapii.

Masaż Lomi Lomi – Nui

Odprężająco- energetyzujący masaż całego ciała. Pod wpływem tego masażu zwiększa się ruchomość i elastyczność stawów, wzrasta poziom endorfin oraz uwalniają się napięcia powstałe w czasie stresu co w naturalny i łagodny sposób wpływa na psychikę pacjenta.

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż relaksujący, oddziaływujący na całe ciało i psychikę człowieka. Do masażu wykorzystuje się podgrzane kamienie z czarnego bazaltu, które dzięki odpowiedniemu ułożeniu przekazują swoje ciepło wewnątrz ciała.

Masaż stóp

Relaksujący masaż z dużą ilością oliwki dający efekt odprężenia i odtoksycznienia całego organizmu.

Masaż wspomagający odchudzanie i zmniejszający cellulit (bańką chińską + izometryczny)

Silny masaż, mający na celu rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej, polepszenie ukrwienia skóry i mięśni, dzięki czemu poprawia się przemiana materii i zwiększa się usuwanie toksyn z organizmu. Masaż może być niekiedy nieprzyjemny dla osoby masowanej ze względu na uczucie występującego bólu przy stosowaniu technik z dużą siłą. Do tego rodzaju masażu używa się kremów zawierających substancje stymulujące metabolizm komórek, likwidujące tkankę tłuszczową oraz ułatwiające usuwanie toksyn i nadmiaru wody. W czasie serii zabiegów odchudzających wskazane jest wykonywanie ćwiczeń oraz przestrzeganie odpowiedniej diety. Masaż wykonywany może być ręcznie lub przy użyciu gumowej bańki chińskiej.

 

 

Leave a Reply